Schody Drewniane

Schody mogą być wiodącym dostawcą drewnianych schodów w Wielkiej Brytanii, korzystając z zespołu doświadczonych projektantów i rzemieślników, którzy są ekspertami w schody drewniane. Nie wykonujemy schodów “one size fits all” – wszystkie nasze klatki schodowe zostały stworzone i zbudowane specjalnie dla każdego klienta. Możesz również mieć szansę na zaprojektowanie indywidualnych schodów za pomocą naszego bezpłatnego narzędzia do kreacji schodów. Pozwala to na badanie różnych stylów i materiałów, a także zapewnienie natychmiastowego cytatu online. Ponadto w naszym sklepie internetowym posiadamy szeroką gamę drewnianych części schodowych.

JAKICH BELEK UŻYWAMY W NASZYCH KLATKACH SCHODOWYCH?
Wykonujemy schody w różnych formach zarówno z drewna twardego jak i miękkiego, w tym sosny, dębu, jesionu, cykuty, orzecha włoskiego, idigbo, sapele, cykuty i buka. Wybór rodzaju schodów nie zawsze jest jednak prosty. Oto niektóre z głównych cech z różnych rodzajów drewna dostępnych:

Materiały Do Drewnianych Schodów
Sapele, cykuta i sosny dęby orzech, Idygbo, Buk i jesion
sosna i drewno, drewniane schody, wybór drewna
SOSNA SKANDYNAWSKA
Sosna znana również jako sekwoja Europejska, jest często wolno rosnącym jasnożółtym drewnem miękkim produkowanym na plantacjach odnawialnych, co sprawia, że jest wyborem środowiskowym. Atrakcyjne i przystępne cenowo, przy użyciu knotty wygląd dodający charakter, staje się idealnym drewnem dla każdej osoby na budżet. Sosna stopniowo przyciemnia się z wiekiem do łagodnego, miodowego koloru i może być łatwo barwiona, lakierowana lub malowana. Wszystkie węzły w Twoim drewnie są zdrowe.

Cykuta
To proste, przejrzyste, prawie pozbawione węzłów drewno iglaste staje się coraz bardziej popularne jako możliwa ekonomiczna alternatywa dla dębu i jesionu. Cykuta jest bardzo atrakcyjna, ponieważ można ją lakierować bogatym, złotym kolorem. Drewno ma jednolitą gęstość i łatwo pobiera plamę przy minimalnym zniekształceniu koloru. Co więcej, jest on możliwy do użycia i nie może pękać ani pękać podczas obróbki, ponieważ jest mniej kruchy, a przez to mocniejszy od wielu drzew liściastych.

SOSNA ŻÓŁTA POŁUDNIOWA
Twardsze niż wiele gatunków drewna liściastego, sosna Południowa jest często ekonomicznym, zrównoważonym drewnem o atrakcyjnym złocistym zabarwieniu i charakterystycznym ziarnie. Chociaż ogólnie rzecz biorąc, dozwolona jest stała liczba małych węzłów. Jest obficie uprawiany w południowych Stanach Zjednoczonych, a cieszy się godnością bycia wyjątkowo mocnym i trwałym. Drewno to, choć stosunkowo łatwe w użytkowaniu, jest tak samo wytrzymałe jak gatunki drewna liściastego, jak np. Dąb.

SAPELE
Sapele to Zachodnioafrykańskie drewno liściaste, które ma czerwonobrązowe ubarwienie podobne do mahoniu-prawda jest taka, że prawdopodobnie należy do tej samej rodziny. To dość bliskie Drewno teksturowane jest twardsze i bardziej stabilne niż mahoń Amerykański i południowoamerykański, co stanowi ekonomiczną alternatywę dla zastosowań w podłóg i mebli, a także klatek schodowych. Jego gęsta struktura jest silnie odporna na zgniliznę i prawie wodoszczelna. Podobnie jak w przypadku każdego produktu, należy spodziewać się pewnych różnic w barwie.

Oczywiście, nie musisz trzymać się tylko jednego rodzaju drewna. Jeśli planujesz malować wrzeciona, ale nie poręcze i Newel posty, istnieje zastępstwo dla niższych wydatków poprzez wykorzystanie oszczędnej sosny do wrzecion i znacznie droższy Dąb dla pozostałych części schodów.

Podobna zasada ma zastosowanie w przypadku, gdy schody mają być zadaszone. Niektórzy ludzie wybierają opłacalne drewno miękkie lub MDF bieżniki i risers, ponieważ prawdopodobnie będą pod kontrolą, i zaoszczędzić większość swojego budżetu na to poręcze. Dzięki tym bardziej widocznym częściom klatki schodowej mogą one spryskać się drewnem wyższej jakości, np. dębem lub jesionem. Jeśli nie jesteś pewien, jakiego rodzaju drewna wybrać, nasi specjalni projektanci chętnie udzielą porad w godzinach pracy Biura pod numerem.

ZAPROJEKTUJ WŁASNE SCHODY
Wierzymy, że nasi klienci zasługują na sprzęt, by stworzyć schody, których naprawdę chcą, bez względu na budżet.

Zacznij projektować własne schody za pomocą darmowego narzędzia do projektowania schodów,

lub aby uzyskać więcej pomysłów na projekt schodów, spójrz na naszą bazę danych ponad 700 studiów przypadku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *